ABS Filament

Popis produktu

Co je ABS filament?

ABS znamená akrylonitrilbutadienstyren. Tento materiál byl jeden z prvních plastů, které se používaly pro tisk na průmyslových 3D tiskárnách. I v současné době je ABS stále populárním, díky svým nízkým nákladům a užitečným mechanickým vlastnostem. Je však určen pouze pro modernější 3D tiskárny, protože má vyšší teplotu tání (také nazývanou teplota skelného přechodu) a při tisku musí být používaná vyhřívaná tisková podložka, jinak dojde k deformacím.

Složení

ABS je vyroben z ropných produktů, tedy je méně přátelský k životnímu prostředí než PLA. Není biologicky odbouratelný a během tisku se uvolňuje nepříjemný zápach. Při tisku z ABS je třeba v místnosti větrat. Všechny ostatní dddrop filamenty jsou bez zápachu a je možné s nimi tisknout i vedle kávovaru. Protože je ABS plast založený na ropě, není bezpečný pro produkty, které mohou přijít do styku s potravinami.

Použití

ABS není tak pevný jako PLA a deformuje se rychleji, ale je mnohem houževnatější a jednoduše se nerozbije. Lze s ním tisknout trvanlivé produkty. Nejlepším příkladem jsou kostky LEGO! ABS je ideální pro průmyslové použití, protože odolá vysokým teplotám, je například běžně používaný v automobilovém průmyslu, mezi jinými například na palubní desky a nárazníky.

Tip: S ABS tiskněte vždy v dobře odvětrávané místnosti.

  • Při koupi dddrop ABS filamentu obdržíte nastavení tisku pro dddrop filament.

KoupitKoupit ABS filament

Specifikace ABS filamentu*

Průměr

ABS filament: 1,75 mm

Váha

ABS filament: 1 kg

Teplota tisku

ABS filament: 260-290 °C

Teplota tání

ABS filament: 245 °C ± 10 °C

Teplota tiskové podložky

ABS filament: ± 120 °C

Skladování

ABS filament: v suchu a chladu (15-25 °C), mimo dosah UV záření

Dostupné standardní nastavení tisku

* Údaje v tomto materiálu jsou pouze informativní, nelze z nich vyvodit žádná práva.