PLA Filament

Popis produktu

Co je PLA filament?

PLA (polylaktická kyselina) je silný a pevný materiál, který nelze snadno zdeformovat a zkroutit. Když však spadne, rozbije se. Proto je PLA vhodný zejména pro výstavní modely, nikoliv pro průmyslové použití. Pokud je důležitý tvar vašeho produktu, doporučujeme použít PLA. Tento materiál vyžaduje vyhřátou tiskovou položku na 60 °C a je tak relativně energeticky účinný. Tento 3D filament je také biologicky odbouratelný a snadno se tiskne. Jste začátečník? Doporučujeme používat PLA filament, abyste si detailně vyzkoušeli 3D tisk.

Složení

PLA se vyrábí ze 100% obnovitelných zdrojů, a proto je přátelský k životnímu prostředí. Je vyráběn kvašením škrobu například z kukuřice, cukrové třtiny nebo sojových bobů. Výhodou je, že během tisku neuvolňuje nepříjemné výpary a dokonce lehce nasládle voní.

Použití

PLA je pevný a tvrdý materiál, který nelze snadno deformovat: odolá i velkým silám. Ovšem v přídě tvrdé rány nebo pádu je jako sklo a rozbije se. PLA je tak zejména vhodný pro pohledové modely a nikoliv pro průmyslové použití. Pokud je důležitý pouze tvar vašeho objektu, vždy doporučujeme použití PLA.

Tip: pokud s 3D tiskem začínáte, je vždy rozumné začít s PLA filamentem.

  • Při koupi dddrop PLA filamentu obdržíte nastavení tisku pro dddrop filament.

KoupitKoupit PLA filament

Specifikace PLA filamentu*

Průměr

PLA filament: 1,75 mm

Váha

PLA filament: 1 kg

Teplota tisku

PLA filament: 220-240 °C

Teplota tání

PLA filament: 77-146 °C

Teplota tiskové podložky

PLA filament: ± 60 °C

Skladování

PLA filament: v suchu a chladu (15-25 °C), mimo dosah UV záření

Dostupné standardní nastavení tisku

* Údaje v tomto materiálu jsou pouze informativní, nelze z nich vyvodit žádná práva.